8GP *) 15.marts

8GP *) 15.marts

Klik for stort billede

Sæsonens sidste runde af 8GP blev kørt onsdag den 15. marts.  Holdet fra Horsens Roklub sluttede med stil og tog den femte sejr – fem ud af fem!   Alle leverede en fantastisk indsats, og så blev der ellers pustet og strukket ud …

*)  for de u-indvide:  8GP er en online indendørskonkurrence der består af fem månedlige konkurrencer fra november til marts. Der er fire – eller som på vores hold otte – roere på et hold, som deles om et enkelt ergometer, og der er forskellige kategorier for alder og køn. Vores hedder 8 mix 35+, så et aldersgennemsnit over 35 år og begge køn.  Se evt. mere på 8gp.dk

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vores sponsorer holder os flydende - tak!

https://www.horsens-roklub.dk/wp-content/uploads/2024/01/Eroning-forside.png